Przejdź do treści

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Rozważasz wzięcie kredytu gotówkowego na konkretny cel? Zastanawiasz się czy ranking kredytów gotówkowych jest dobry sposobem na znalezienie najlepszej oferty?  Bankowe oferty wyglądają kusząco, ale nie wiesz, która z nich rzeczywiście jest korzystna dla kredytobiorcy? Wiele informacji na ten temat znajdziesz w rankingu kredytów gotówkowych – zobacz, jak z nich korzystać.

Ranking kredytów gotówkowych sposobem na znalezienie najlepszej oferty;

  • Ranking kredytów gotówkowych to zestawienie aktualnych ofert od największych banków w Polsce.
  • Aby ranking kredytów gotówkowych mógł spełnić swoją rolę, powinien być rzetelny i niezależny od instytucji bankowych.
  • Ranking kredytów gotówkowych nie daje stuprocentowo pewnej odpowiedzi na pytanie, która oferta jest najkorzystniejsza. Ale używając go, możesz ograniczyć wybór do kilku ofert, które później warto dokładniej rozważyć na własną rękę.

Kiedy warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych?

Rankingi kredytów gotówkowych warto przeglądać niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad wzięciem kredytu, czy też jesteś już o krok do przodu – szukasz właściwej oferty dla siebie. W tym pierwszym przypadku zyskasz ogólny pogląd na sytuację, dzięki któremu będziesz wiedzieć, jakie warunki musisz spełnić, aby móc dostać kredyt gotówkowy. W tym drugim – otrzymasz gotowe porównanie aktualnych ofert z największych banków w Polsce, co pozwoli Ci zaoszczędzić na czasie. 

Co mamy na myśli w kontekście oszczędności czasu? Nie musisz już wchodzić po kolei na każdą stronę i przeklikiwać się przez kolejne oferty, bo wszystkie znajdują się tuż przed Twoim nosem, zestawione w czytelnej tabeli. Po prostu przeglądasz dane, które podano Ci niejako na tacy, i filtrujesz je zgodnie z własnymi potrzebami. Wiele rankingów daje też możliwość wybrania kilku ofert do porównania. Jeśli się na to zdecydujesz, 2 lub 3 kredyty gotówkowe zostaną zestawione w osobnej tabeli w taki sposób, aby wszystkie różnice między nimi były doskonale widoczne.

Po czym rozpoznać dobry ranking kredytów gotówkowych?

Chociaż w sieci znajdziesz całą masę rankingów kredytów gotówkowych, nie każdy z nich jest wart Twojego zainteresowania. Dlaczego? Praktycznie każdy właściciel strony internetowej może przygotować własne zestawienie “najlepszych kredytów gotówkowych”, w którym przedstawi oferty w taki sposób, jaki odpowiada jego celom. Niekoniecznie będą one zgodne z Twoimi celami.

Po czym rozpoznać, że ranking kredytów gotówkowych jest rzetelny i niezależny od instytucji bankowych? Trzeba zwrócić uwagę na to, na jakiej witrynie się znajduje. Jeśli jest to uznany serwis o tematyce finansowo-kredytowej, nie ma powodu nie niepokoju. Dane zostały na pewno zebrane przez osoby, które mają do tego kwalifikacje, i nie zawierają ofert sponsorowanych.

Wskaźnikiem, który może świadczyć o rzetelności rankingu kredytów gotówkowych, jest duża liczba danych podanych w tabeli. Jeśli zestawienie opiera się jedynie na oprocentowaniu nominalnym, raczej nie warto mu ufać. Jeśli jednak znajduje się w nim również RRSO, prowizja, szacowana wysokość miesięcznej raty oraz całkowita kwota do spłaty, sprawia bardziej profesjonalne wrażenie. 

Dobrze jeśli ranking dysponuje też funkcją pozwalającą na poznanie więcej szczegółów dotyczących konkretnej oferty, która wzbudziła Twoje zainteresowanie – np. w formie rozwijanego okna lub po przejściu na osobną podstronę. Umożliwi Ci to m.in. przyjrzenie się przykładowi reprezentacyjnemu, a także poznanie warunków stawianych przez dany bank lub dodatkowych kosztów (np. konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie przy wysokiej kwocie kredytu).

Porządny ranking kredytów gotówkowych to też taki, który ułatwi Ci skorzystanie z wybranej oferty lub kontakt z przedstawicielem banku. Pozwoli Ci na to specjalny button, którego naciśnięcie będzie skutkować albo połączeniem z doradcą kredytowym, który objaśni szczegóły oferty, albo przeniesieniem na stronę wybranego banku.

Czy można zaufać danym z rankingu kredytów gotówkowych?

Choć przegląanie rankingu kredytów gotówkowych ma wiele zalet, to jednak musisz pamiętać o jednej kwestii. Nawet jeśli skorzystasz z zestawienia przedstawionego przez renomowaną i niezależną instytucję, to wciąż masz przed sobą suche dane bez kontekstu. A akurat w przypadku takiego produktu, jak kredyt gotówkowy, często to kontekst przesądza o tym, czy oferta sprawdzi się w Twoim przypadku.

Czy to znaczy, że odradzamy korzystanie z rankingów kredytów gotówkowych? Absolutnie nie! To świetny sposób na wstępne przefiltrowanie bankowych ofert i wybranie kilku najlepszych. Ostateczną decyzję podejmij jednak na bazie bardziej wnikliwej analizy warunków stawianych przez bank oraz własnej sytuacji. Tylko wtedy zyskasz pewność, że wybrałeś najkorzystniejszą opcję.

Dane przedstawione w rankingu kredytów gotówkowych warto też skonsultować z doradcą kredytowym. Taki specjalista nie tylko potwierdzi ich prawdziwość, ale też wytłumaczy Ci prostym językiem, co oznacza dla Ciebie wybór każdej z dostępnych opcji. Wbrew pozorom, skorzystanie z usług takiego specjalisty wcale nie kosztuje dużo, a czasem wręcz jest darmowe, bo prowizję płaci mu bank. Ty jednak zyskasz spokojną głowę, gdyż będziesz rozumieć, na co się piszesz i dlaczego Ci się to opłaca – a to nieoceniona korzyść, zwłaszcza jeśli planujesz kredyt gotówkowy na dużą kwotę.

Secured By miniOrange