Przejdź do treści

Własny dom

W planach na osiągnięcie kolejnego ważnego punktu w życiu masz budowę domu, ale jest jeden drobny szczegół, a mianowicie pieniądze. Artykuł ten wskaże istotne różnice pomiędzy kredytem hipotecznym a kredytem na dom.


Przede wszystkim, pierwsza z wymienionych powyżej metod jest znacznie prostsza w realizacji, a sam proces zakończony już ostatecznym aktem zakupu może trwać do jednego miesiąca. Kredyt hipoteczny w zależności od naszej obecnej sytuacji może być realizowany dla jednego podmiotu, ale bardzo interesującą opcją jest również skorzystanie z kredytów przyznawanych dla młodych małżeństw. Wszystko zależy tutaj w dużej mierze od naszych dochodów i formy zatrudnienia. Przy wyborze właściwego kredytu hipotecznego pomocny może okazać się kalkulator hipoteczny. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia i podstawowej wiedzy dotyczącej kwoty, oprocentowania oraz okresu jesteśmy w stanie obliczyć wysokość raty.

Druga możliwość, a mianowicie kredyt na dom jest zdecydowanie bardziej skomplikowana i wymaga więcej czasu. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że wnioskowanie o tę metodę finansowania naszego domu musi być poprzedzona wyborem odpowiedniej działki budowlanej, a także jej zakupem. Również wymagana dokumentacja jest liczna, a zaliczyć do niej możemy między innymi projekt budowlany, pozwolenie na budowę oraz odpowiednia pieczęć, potwierdzone źródła dochodu, kosztorys lub wycena przeprowadzona przez upoważnioną do tego osobę.

Jak widać na wyżej wymienionych przykładach, chociaż nasz cel jest jeden, to drogi do jego osiągnięcia są bardziej lub mniej skomplikowanym procesem.

Secured By miniOrange