Symulator kredytu hipotecznego – jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu?

  • by
Symulator kredytu hipotecznego

Zakup lub budowa domu czy też kupno mieszkania – są to najpopularniejsze cele zaciągania kredytów hipotecznych. Dzięki takim produktom finansowym, klienci banków mają możliwość uzyskania sporych kwot sięgających poziomu nawet kilkuset tysięcy złotych. Dzięki nim nie trzeba przez wiele lat odkładać pieniędzy na kupno wymarzonej nieruchomości. Warto więc znaleźć dobry symulator kredytu hipotecznego, aby dowiedzieć się jak będzie przebiegała spłata i jaka będzie wysokość rat.

Wielu ludzi decyduje się na zaciąganie kredytów hipotecznych ze względu na możliwość uzyskania dużej kwoty finansowania bez konieczności spłacania jej w całości w krótkim czasie. Banki oferują możliwość rozbijania takich kredytów na wielomiesięczną spłatę w systemie ratalnym. Oznacza to, że można wygodnie dopasować spłatę do swoich własnych wymagań i możliwości finansowych.

Czy warto porównywać oferty banków?

Na polskim rynku produktów finansowych dostępnych jest bardzo wiele kredytów hipotecznych. Cieszą się one ogromną popularnością, a efektami konkurencji między bankami są korzystne warunki i różne ciekawe promocje. W związku z tym warto porównać oprocentowanie i  RRSO produktów w różnych bankach i wybrać ofertę, która jest najbardziej opłacalna. Najlepiej dobrana oferta uwzględniać:

  • najkorzystniejsze raty,
  • pozwalać na czasowe zawieszenie spłaty w razie potrzeby
  • lub posiadać inne parametry, które są kluczowe dla kredytobiorcy.

Warto również dokładnie sprawdzić co wpływa na koszt kredytu hipotecznego, zanim wybierzemy ofertę.

Symulator kredytu hipotecznego sposobem na przygotowanie się do spłaty

Warto w mądry sposób korzystać z pozyskanych informacji na temat konkretnych ofert kredytów hipotecznych. Dobry symulator kredytu hipotecznego pozwala na wpisywanie informacji, takich jak pożyczana kwota, oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenia, okres kredytowania, RRSO czy też rodzaj raty – równa lub malejąca. Na podstawie takich informacji symulator określa miesięczne raty kredytu. Oprócz tego wiele symulatorów prosi o podanie danych na temat sytuacji finansowej klienta. Na ich podstawie określana jest zdolność kredytowa oraz maksymalna kwota o jaką klient może się starać w konkretnych bankach.

Dlaczego warto korzystać z symulatorów kredytowych?

Wspomniane wyżej symulatory są bardzo przydatne z wielu względów. Na podstawie uzyskanych informacji, kredytobiorca może się dowiedzieć jakie koszty poniesie w związku z zaciągnięciem kredytu w konkretnych bankach. Symulatory takie umożliwiają na porównanie ofert wielu banków w jednym miejscu, więc zapewniają sporą oszczędność cennego czasu. Kolejną zaletą oferowaną przez takie symulatory jest możliwość poznania całkowitego kosztu kredytu oraz wysokości miesięcznych rat przy wybranym okresie spłaty i typie rat. Nie należy też zapominać o istotnym atucie, jakim jest możliwość przygotowania się do zaciągnięcia kredytu. Symulatory pozwalają bowiem określić, w których bankach dana osoba z określoną sytuacją finansową ma szansę na otrzymanie pieniędzy i jaka będzie wysokość kredytu. Innymi słowy, symulatory pozwalają na dokonanie wstępnego „przesiewu” ofert bankowych, więc potencjalny kredytobiorca może się skupić na bankach, w których ma szansę na otrzymanie pieniędzy.

Sprawdź również, jak ranking kredytów hipotecznych pomoże w wyborze najlepszej oferty.