Ranking kredytów budowlanych – wybierz najlepszy produkt na budowę domu

  • by
ranking kredytów budowlanych

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu ludzi, którym zależy na tym by posiadać własne, komfortowe miejsce, w którym można spędzać czas z rodziną, odpoczywać po pracy i trudach codzienności, itp. Oczywiście zbudowanie domu wiąże się z koniecznością wydania na to sporych pieniędzy. Ranking kredytów budowlanych jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają korzystnych źródeł finansowania takiej inwestycji.

Koszt budowy domu jest złożony i składa się na niego wiele różnych opłat. Do ich grona zalicza się między innymi opłaty dla wykonawców usługi oraz koszty materiałów budowlanych. Nie powinno się również zapominać o kosztach projektów, zezwoleń czy też o cenie działki, na której powstanie dom. Po dodaniu do siebie tych kwot, osiągamy koszty sięgające kwoty kilkuset tysięcy złotych. Wiadomo, że nie każdy dysponuje takimi pieniędzmi.

Kredyt sposobem na finansowanie budowy domu

Na polskim rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów finansowych oferowanych przez instytucje bankowe. Do ich grona zaliczają się między innymi kredyty budowlane. Zazwyczaj są to kredyty hipoteczne, przeznaczone na budowę domu. Dzięki nim istnieje możliwość uzyskania lub znacznej części kwoty potrzebnej do budowy wymarzonego domu. Pieniądze te są później zwracane bankowi w miesięcznych ratach dopasowanych do możliwości finansowych klienta. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi decyduje się na takie kredyty, ponieważ dzięki nim można sfinansować budowę bez konieczności odkładania pieniędzy przez wiele lat.

Jak szukać atrakcyjnych ofert finansowania budowy domu?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, na rynku można znaleźć wiele banków oferujących swoim klientom kredyty na budowę domów. Oznacza to, że trzeba spędzić sporo czasu na porównaniu ofert i wybraniu takiej, która jest najbardziej opłacalna. Jednym ze sposobów jest samodzielne kontaktowanie się z bankiem lub odwiedzanie stron internetowych instytucji bankowych w celu poznania konkretnych ofert i parametrów, takich jak oprocentowanie, prowizja i inne koszty. Istnieją jednak inne, prostsze metody poszukiwania najkorzystniejszych kredytów budowlanych.

W wyborze oferty mogą również pomóc, rankingi kredytów hipotecznych oraz symulator kredytu hipotecznego.

Ranking kredytów budowlanych sposobem na szybkie porównanie ofert

W Internecie można również znaleźć niejeden ranking kredytów budowlanych. Są to specjalne strony internetowe udostępniające informacje na temat kredytów budowlanych oferowanych przez różne banki. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do informacji na temat różnych ofert w jednym miejscu bez konieczności samodzielnego porównywania. Należy pamiętać, że godne uwagi są przede wszystkim rankingi układane na podstawie RRSO czyli parametru określającego wszystkie rzeczywiste koszty kredytu.