Poprawny wniosek kredytu hipotecznego

  • by
wniosek kredytu hipotecznego

Kupno własnego mieszkania, czy domu wiąże się z dużymi emocjami i formalnościami, które muszą być rzetelnie dopełnione. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się jak poprawnie przygotować wniosek kredytu hipotecznego. A także co przyczynia się do pozytywnego rozpatrzenia naszej prośby. Zapraszamy do lektury.

Formalności składające się na wniosek kredytu hipotecznego

Przed uzyskaniem kredytu hipotecznego czeka nas szereg formalności z nim związany. Na początku musimy udać się do wybranego oddziału banku i  dowiedzieć się jakie zaświadczenia musimy dostarczyć składając wniosek hipoteczny. Najczęściej jest to:

  • umowa o pracę,
  • wycena nieruchomości, którą planujemy kupić,
  • zaświadczenie dochodach, jakie miesięcznie mamy do dyspozycji dla całego gospodarstwa domowego.

By wygodniej i sprawniej załatwić wszystkie formalności warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Dzięki któremu będzie nam łatwiej i szybciej uzyskać pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o kredyt hipoteczny. Sprawdź również jak poprawnie wypełnić wniosek hipoteczny.

Wniosek kredytu hipotecznego, a nasze predyspozycje

Bank udzielający nam kredytu zwraca uwagę na każdy aspekt naszego życia związany z wydatkami. Wypełniając wniosek kredytu hipotecznego musimy pamiętać, aby w każdym wypadku podawać pełne, prawdziwe informacje i nie opuszczać rubryk. Brak informacji sprawia, że banki będą postrzegać naszą osobę jako nieuczciwą, czy chcącą zataić pewnie informacje, co rzutuje na naszą zdolność kredytową. Przy decyzji o udzieleniu kredytu hipotecznego banki zwracają uwagę na rejestr w Biurze Informacji Kredytowej. Dzięki wcześniej zaciągniętym pożyczkom i ich regularnej spłacie możemy liczyć na to, że jesteśmy bardziej wiarygodni w oczach banku. Źle wypełniony wniosek, podanie nieprawdziwych informacji lub brak wiarygodności finansowej mogą być przyczyną odmowy udzielenia kredytu.

Wybuduj swój wymarzony dom

Wniosek kredytu hipotecznego i związane z nim formalności zdaje się być skomplikowaną sprawą, jednak przy odpowiednim przygotowaniu możemy liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie. Choć jest to proces długi i żmudny to jednak możliwość znalezienia się we własnym domu jest bardzo kusząca i warta poświęcenia.