Przejdź do treści

Kredyt hipoteczny

Wielu z nas zakładając własną rodzinę, wyprowadza się z partnerem do odrębnego mieszkania. W polskiej rzeczywistości często nasze odrębne mieszkanie nie jest nasze w dosłownym tego słowa znaczeniu, a jedynie wynajmowane. Pociąga to za sobą każdego miesiąca duże wydatki, które mogłyby być przeznaczone na ratę kredytu, za który zakupilibyśmy własny dom. Co więc należy zrobić?
Jak pomoże nam kalkulator zdolności kredytowej?

Jak działa kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest poważnym i długoterminowym przedsięwzięciem. Zaciągając go zabezpieczeniem staje się hipoteka, czyli nieruchomość przez nas zakupiona przy pomocy udzielnego kredytu. Poza nią ręczymy swoim majątkiem. Zarówno tym obecnie posiadanym, jak i tym, który nabędziemy w przyszłości. Dotyczy to również naszej pensji. Dlatego też podjęcie decyzji o próbie uzyskania kredytu powinno być rozważne. W pierwszej kolejności należy sprawdzić kalkulator zdolności kredytowej.

Czym jest i jak działa kalkulator zdolności kredytowej?

Jak nazwa wskazuje, kalkulator zdolności kredytowej sprawdza, jaką kwotę kredytu może udzielić nam bank, tak aby, nasza wypłacalność była pewna. Wyróżniamy kilka rodzajów kalkulatorów w zależności od tego, jaki rodzaj pożyczki chcemy zaciągnąć. Podawane informacje mogą być nieco inne w zależności czy ubiegamy się o kredyt gotówkowy, o kredyt na samochód czy o kredyt hipoteczny.
Kalkulator może nie tylko uwzględniać nasze miesięczne dochody i wszystkie wydatki, ale również formę naszego zatrudnienia i jak wyglądała ona w przeszłości, tak aby określić stabilność naszych dochodów.

Secured By miniOrange