Jak poprawnie wypełnić wniosek kredytowy?

  • by

Jeśli planujesz zaciągnięcie zobowiązania kredytowego, zapewne zastanawiasz się nad formalnościami, jakie towarzyszą temu procesowi. Prawdopodobnie wiesz już, że będziesz musiał przedstawić wyciągi z ostatnich kilku miesięcy potwierdzające wpływy z tytułu wynagrodzenia oraz umowę potwierdzającą stałe zatrudnienie. Niestety, na tym formalności się nie kończą.

Uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej będzie możliwe dopiero po poprawnym wypełnieniu wniosku kredytowego. Wniosek kredytowy jest rozbudowanym dokumentem przypominającym kwestionariusz osobowy, a jego celem jest dostarczenie bankowi informacji wystarczających do przeanalizowania Twojej zdolności kredytowej. Bank musi wiedzieć, że jesteś kredytobiorcą, któremu można zaufać. Im lepiej wpasujemy się w profil idealnego klienta, tym lepsze warunki i wyższe kwoty bank będzie nam w stanie zaproponować.

Nie oznacza to rzecz jasna, że powinniśmy pisać nieprawdę, ponieważ może nas za to spotkać odpowiedzialność karna. Wniosek kredytowy należy wypełnić rzetelnie i dokładnie. Tym bardziej że bank w łatwy sposób może zweryfikować zamieszczone we wniosku informacje. Jeśli któraś z nich okaże się fikcją, możemy pożegnać się z kredytem. Najlepszą strategią w tym przypadku jest uczciwość. Na koniec pamiętaj, że każdy bank posiada swoje własne formularze, które różnią się między sobą w widoczny sposób. Przed przystąpieniem do wypełniania jakiegokolwiek wniosku zapoznaj się z nim dokładnie, przeanalizuj treść i zamieść w nim tylko prawdziwe informacje.