Kalkulator RRSO – pomóc w obliczeniu kosztów kredytu

  • by
kalkulator RRSO

RRSO to najważniejszy parametr kredytu czy pożyczki. Informuje on o całkowitych kosztach zaciągnięcia długu. W skład RRSO wchodzi oraz dodatkowe opłaty związane z udzieleniem kredytu. Firmy finansowe, od jakiegoś czasu, mają obowiązek podać RRSO w promocjach i reklamach swoich produktów. Warto jednak sprawdzić kalkulator RRSO i oblicz tą wartość samemu.

RRSO, czy jest ważne?

RRSO powinno się sprawdzić, zarówno zaciągając długoterminowy kredyt bankowy, jak i szybką pożyczkę w parabanku. Zawsze powie ono o ostatecznych kosztach zobowiązania. Większość banków i parabanków o wysokości RRSO informuje już na etapie oferty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest parametrem procentowym i jest podawana w rankingach kredytowych i porównywarkach. Można również obliczyć ją samodzielnie.

Jeśli chcesz wybrać korzystny kredyt hipoteczny skorzystaj z rankingu kredytów hipotecznych.

Jak obliczyć RRSO?

RRSO nie jest łatwe do obliczenia. W związku z tym, że składa się na niego wiele elementów, może nie wystarczyć tradycyjny kalkulator, a nawet arkusz Excel. Obliczanie RRSO, wymaga zastosowania skomplikowanego wzoru matematycznego, który jest niezrozumiały dla większości osób niezwiązanych z branżą finansową.

Obliczając, w ten sposób koszty kredytu łatwo więc o pomyłkę. Na szczęście można skorzystać z dokładniejszych narzędzi, które są tymi ogólnodostępnymi. Najprościej sięgnąć po kalkulator RRSO. Dokonuje on obliczeń kosztów kredytu automatycznie na podstawie wpisanych danych. Aby poznać wysokość RRSO, należy podać:

  • Wysokość kredytu
  • Rodzaj rat
  • Okres kredytowania
  • Marże banku
  • Prowizje
  • Inne opłaty wynikające z zaciągnięcia długu w banku np. ubezpieczenia.

Wysokość tych kosztów należy podać precyzyjnie, inaczej wynik obliczeń kalkulatora będzie niedokładny. Kalkulator RRSO może być wykorzystany do obliczania kosztów kredytu gotówkowego, hipotecznego, samochodowego, a nawet szybkiej pożyczki. Skorzystanie z niego, wiele ułatwia i eliminuje ryzyko błędów w obliczeniach. Co więcej, kalkulator RRSO może być połączony z porównywarką pożyczek i od razu wskazać najlepszą ofertę pod względem finansowym, sortuje wyniki według najniższej Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, co może wpływać na całkowity koszt kredytu hipotecznego, przeczytaj ten artykuł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania pożyczki, będzie oczywiście znacznie się różnić od RRSO kredytu a nawet poszczególnych ofert bankowych. Zobacz więc jakie koszty zawiera RRSO kredytu hipotecznego.

Kalkulator RRSO

Kalkulator RRSO to narzędzie, z którego powinna skorzystać każda osoba starająca się o kredyt czy pożyczek. Pomaga on sprawdzić wysokość kosztów kredytu podanych w reklamie czy ofercie banku. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że ostateczne koszty to te podane przez bank i wpisane do umowy kredytowej. Podanie RRSO w umowie jest obowiązkiem.

Sprawdź również inne kalkulatory kredytowe.

Obliczanie kosztów kredytu – na co zwrócić uwagę?

Obliczając koszty kredytu, należy pamiętać, że nie zawsze najniższe RRSO jest równoznaczne z tanią pożyczką. Wynika to z tego, że RRSO jest zależne od czasu kredytowania. Należy więc zawsze porównywać oferty o tych samych parametrach.